Seiko Instruments S-817A58APF-CVVTFG
S-817A58APF-CVVTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A58APF-CVVTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.8V 75MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A58APF-CVVTFG.pdf
Availability of S-817A58APF-CVVTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-817A58APF-CVVTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A58APF-CVVTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A58APF-CVVTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.8V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A58APF-CVVTFG
Related LinksS-817A58A, S-817A58APF-CVVTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A58APF-CVVTFG Details Description
Related parts for S-817A58APF-CVVTFG
BIT TORX T20 2.76" datasheet.pdf
CONV DC-DC 25W 3.3VIN 1.8V SMD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF/IGBT 14A14SOIC datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 64MA 3.8 OHM datasheet.pdf