Seiko Instruments S-817B26AUA-CWPT2G
S-817B26AUA-CWPT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B26AUA-CWPT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.6V 35MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B26AUA-CWPT2G.pdf
Availability of S-817B26AUA-CWPT2G
QUANTITY
S-817B26AUA-CWPT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B26AUA-CWPT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B26AUA-CWPT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.6V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.31V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B26AUA-CWPT2G
Related LinksS-817B26A, S-817B26AUA-CWPT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B26AUA-CWPT2G Details Description
Related parts for S-817B26AUA-CWPT2G
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
IC BUFF CMOS LVL/SFTR N-I SOT353 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS DIP VERT GOLD datasheet.pdf
LOW POWER OPTICAL MOUSE SENSOR datasheet.pdf
OSC XO 40.95MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 47MM datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf