Seiko Instruments S-817B32AY-B-G
S-817B32AY-B-G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B32AY-B-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 50MA TO92-3
Datasheet Download
S-817B32AY-B-G.pdf
Availability of S-817B32AY-B-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-817B32AY-B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B32AY-B-G
Internal Part NumberEIS-S-817B32AY-B-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingBulk
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C