Seiko Instruments S-817B41AUA-CXET2G
S-817B41AUA-CXET2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B41AUA-CXET2G
Brief Description
IC REG LDO 4.1V 65MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B41AUA-CXET2G.pdf
Availability of S-817B41AUA-CXET2G
QUANTITY
S-817B41AUA-CXET2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B41AUA-CXET2G
Internal Part NumberEIS-S-817B41AUA-CXET2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.1V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B41AUA-CXET2G
Related LinksS-817B41A, S-817B41AUA-CXET2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B41AUA-CXET2G Details Description
Related parts for S-817B41AUA-CXET2G
CONN HEADER .100 SNGL R/A 16POS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6.9A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
QUICK CLAMP - BARRIER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK INV 10MSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS TIN datasheet.pdf