Seiko Instruments S-817B44AMC-CXHT2G
S-817B44AMC-CXHT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B44AMC-CXHT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.4V 65MA SOT23-5
Datasheet Download
S-817B44AMC-CXHT2G.pdf
Availability of S-817B44AMC-CXHT2G
QUANTITY
S-817B44AMC-CXHT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B44AMC-CXHT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B44AMC-CXHT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.4V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B44AMC-CXHT2G
Related LinksS-817B44A, S-817B44AMC-CXHT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B44AMC-CXHT2G Details Description
Related parts for S-817B44AMC-CXHT2G
RES 54.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM R/A AU 12POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 50W 100V datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIPOD MTG ACCESSORY/HOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIRE BARRIER 3" CAST IN HEIGHT datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0MHZ CMOS SMD datasheet.pdf