Seiko Instruments S-818A32AUC-BGMT2G
S-818A32AUC-BGMT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-818A32AUC-BGMT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.2A SOT89-5
Datasheet Download
S-818A32AUC-BGMT2G.pdf
Availability of S-818A32AUC-BGMT2G
QUANTITY
S-818A32AUC-BGMT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-818A32AUC-BGMT2G
Internal Part NumberEIS-S-818A32AUC-BGMT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.3V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-818A32AUC-BGMT2G
Related LinksS-818A32A, S-818A32AUC-BGMT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-818A32AUC-BGMT2G Details Description
Related parts for S-818A32AUC-BGMT2G
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 210MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL RN131 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf