Seiko Instruments S-818A33AUC-BGNT2G
S-818A33AUC-BGNT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-818A33AUC-BGNT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT89-5
Datasheet Download
S-818A33AUC-BGNT2G.pdf
Availability of S-818A33AUC-BGNT2G
QUANTITY
S-818A33AUC-BGNT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-818A33AUC-BGNT2G
Internal Part NumberEIS-S-818A33AUC-BGNT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.3V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-818A33AUC-BGNT2G
Related LinksS-818A33A, S-818A33AUC-BGNT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-818A33AUC-BGNT2G Details Description
Related parts for S-818A33AUC-BGNT2G
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 56K OHM 5% AXL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V S2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TRIAC 600V 3A datasheet.pdf
CHISEL 30 3.20MM datasheet.pdf