Seiko Instruments S-8355Q15BD-OWA-TFG
S-8355Q15BD-OWA-TFG picture photo
Mfg. Part Number
S-8355Q15BD-OWA-TFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR BST PWM 6-SNB
Datasheet Download
S-8355Q15BD-OWA-TFG.pdf
Availability of S-8355Q15BD-OWA-TFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-8355Q15BD-OWA-TFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-8355Q15BD-OWA-TFG
Internal Part NumberEIS-S-8355Q15BD-OWA-TFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Frequency - Max690kHz
Duty Cycle85%
Voltage - Supply0.9 V ~ 10 V
BuckNo
BoostYes
FlybackNo
InvertingNo
DoublerNo
DividerNo
CukNo
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-SNB (1.8x2.0)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-8355Q15BD-OWA-TFG
Related LinksS-8355Q15, S-8355Q15BD-OWA-TFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-8355Q15BD-OWA-TFG Details Description
Related parts for S-8355Q15BD-OWA-TFG
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC COMPARATOR OD 16-DIP datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 325POS MALE GOLD datasheet.pdf
EMITTER IR 870NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf