Seiko Instruments S-8358H50MC-NVJT2G
S-8358H50MC-NVJT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-8358H50MC-NVJT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5
Datasheet Download
S-8358H50MC-NVJT2G.pdf
Availability of S-8358H50MC-NVJT2G
QUANTITY
S-8358H50MC-NVJT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-8358H50MC-NVJT2G
Internal Part NumberEIS-S-8358H50MC-NVJT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Frequency - Max287.5kHz
Duty Cycle85%
Voltage - Supply0.9 V ~ 10 V
BuckNo
BoostYes
FlybackNo
InvertingNo
DoublerNo
DividerNo
CukNo
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-8358H50MC-NVJT2G
Related LinksS-8358H50, S-8358H50MC-NVJT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-8358H50MC-NVJT2G Details Description
Related parts for S-8358H50MC-NVJT2G
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20-SOIC datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDC OUT 3PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 10POS .050 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC MCU 8CORE 64KB SRAM 96FBGA datasheet.pdf
DSUB 62PIN HSG CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
CONN 2C 2#4 PIN RECP datasheet.pdf
150UF 385V 30X40MM 85C 12000H datasheet.pdf