Seiko Instruments S-8521D30MC-BXPT2G
S-8521D30MC-BXPT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-8521D30MC-BXPT2G
Brief Description
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5
Datasheet Download
S-8521D30MC-BXPT2G.pdf
Availability of S-8521D30MC-BXPT2G
QUANTITY
S-8521D30MC-BXPT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-8521D30MC-BXPT2G
Internal Part NumberEIS-S-8521D30MC-BXPT2G
Number of Outputs1
Frequency - Max75kHz
Duty Cycle100%
Voltage - Supply2.5 V ~ 16 V
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-8521D30MC-BXPT2G
Related LinksS-8521D30, S-8521D30MC-BXPT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-8521D30MC-BXPT2G Details Description
Related parts for S-8521D30MC-BXPT2G
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 32"W datasheet.pdf
DIP SWITCH 2.54MM PITCH 8POL 24V datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX RED LC 3.0"5X7 datasheet.pdf
RES 20.16K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 216PO datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10.2A DFN2523-6 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf