Seiko Instruments S-8533A15AFT-TB-G
S-8533A15AFT-TB-G picture photo
Mfg. Part Number
S-8533A15AFT-TB-G
Brief Description
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-TSSOP
Datasheet Download
S-8533A15AFT-TB-G.pdf
Availability of S-8533A15AFT-TB-G
QUANTITY
S-8533A15AFT-TB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-8533A15AFT-TB-G
Internal Part NumberEIS-S-8533A15AFT-TB-G
Number of Outputs1
Frequency - Max345kHz
Duty Cycle100%
Voltage - Supply2.7 V ~ 16 V
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-8533A15AFT-TB-G
Related LinksS-8533A1, S-8533A15AFT-TB-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-8533A15AFT-TB-G Details Description
Related parts for S-8533A15AFT-TB-G
CONN RECEPT 80POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 5% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MF BMI VERT HDR MFBL V-2 24CKT datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf