Seiko Instruments S-L2980A45PN-TF-G
S-L2980A45PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A45PN-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 4.5V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A45PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A45PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A45PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A45PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A45PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A45PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A45PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A45PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A45PN-TF-G
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL INSERTION datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf