Seiko Instruments S-L2980A50PN-TF-G
S-L2980A50PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A50PN-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 5V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A50PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A50PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A50PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A50PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A50PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A50PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A50PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A50PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A50PN-TF-G
DIODE GEN PURP 100V 5A SMC datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
WIREWAY 36" STEEL 8X8" GREY datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 290K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
CLAMP COLLAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf