Seiko Instruments S-T111B33MC-OGSTFG
S-T111B33MC-OGSTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-T111B33MC-OGSTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-T111B33MC-OGSTFG.pdf
Availability of S-T111B33MC-OGSTFG
QUANTITY
S-T111B33MC-OGSTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-T111B33MC-OGSTFG
Internal Part NumberEIS-S-T111B33MC-OGSTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-T111B33MC-OGSTFG
Related LinksS-T111B33, S-T111B33MC-OGSTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-T111B33MC-OGSTFG Details Description
Related parts for S-T111B33MC-OGSTFG
MODULE POWER 25A 600V SCR CA datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
PATCHBAY 2 RACK JACK WIRE WRAP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.81A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V LP 8SOIC datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf