Seiko Instruments S-T111B51MC-OHKTFG
S-T111B51MC-OHKTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-T111B51MC-OHKTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.1V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-T111B51MC-OHKTFG.pdf
Availability of S-T111B51MC-OHKTFG
QUANTITY
S-T111B51MC-OHKTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-T111B51MC-OHKTFG
Internal Part NumberEIS-S-T111B51MC-OHKTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.1V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-T111B51MC-OHKTFG
Related LinksS-T111B51, S-T111B51MC-OHKTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-T111B51MC-OHKTFG Details Description
Related parts for S-T111B51MC-OHKTFG
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K OHM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 180D A datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC AUDIO SWITCH DUAL SPST 9WLCSP datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf