TE Connectivity Raychem Cable Protection S03-08-R-100HNCS466
S03-08-R-100HNCS466 picture photo
Mfg. Part Number
S03-08-R-100HNCS466
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SOLDERSLEEVE
Datasheet Download
S03-08-R-100HNCS466.pdf
Availability of S03-08-R-100HNCS466
QUANTITY
S03-08-R-100HNCS466 Order Process
Ship out your order
Specifications of S03-08-R-100HNCS466
Internal Part NumberEIS-S03-08-R-100HNCS466
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
SeriesSolderSleeve S03
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S03-08-R-100HNCS466
S03-08-R-100HNCS466 Details Description
Related parts for S03-08-R-100HNCS466
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PIN HSG 13POS .100 UNLOAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 226 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AP1694A datasheet.pdf
OSC MEMS 133.3300MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf