API Delevan S0402-10NF3D
S0402-10NF3D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NF3D
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NF3D.pdf
Availability of S0402-10NF3D
QUANTITY
S0402-10NF3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NF3D
Internal Part NumberEIS-S0402-10NF3D
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NF3D
Related LinksS0402-, S0402-10NF3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NF3D Details Description
Related parts for S0402-10NF3D
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
2POS MINI FIT CONN ASSY datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 41MM datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 0.100 T/H datasheet.pdf