API Delevan S0402-10NG1S
S0402-10NG1S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NG1S
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NG1S.pdf
Availability of S0402-10NG1S
QUANTITY
S0402-10NG1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NG1S
Internal Part NumberEIS-S0402-10NG1S
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±2%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NG1S
Related LinksS0402-, S0402-10NG1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NG1S Details Description
Related parts for S0402-10NG1S
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN DIFF 25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BOARD CONTROL STEPPER MOTOR datasheet.pdf
RELAY E LAYOUT, REVERSED CONTACT datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 10POS datasheet.pdf