API Delevan S0402-10NG2C
S0402-10NG2C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NG2C
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NG2C.pdf
Availability of S0402-10NG2C
QUANTITY
S0402-10NG2C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NG2C
Internal Part NumberEIS-S0402-10NG2C
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±2%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NG2C
Related LinksS0402-, S0402-10NG2C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NG2C Details Description
Related parts for S0402-10NG2C
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
GDT 200V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN MAGJACK 3PORT 1000 BASE-TX datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 3POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
100UF 250V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf