API Delevan S0402-10NG3B
S0402-10NG3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NG3B
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NG3B.pdf
Availability of S0402-10NG3B
QUANTITY
S0402-10NG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NG3B
Internal Part NumberEIS-S0402-10NG3B
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±2%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NG3B
Related LinksS0402-, S0402-10NG3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NG3B Details Description
Related parts for S0402-10NG3B
CONN SOCKET 22-26AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 180V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 5.72MM datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf