API Delevan S0402-12NF1S
S0402-12NF1S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-12NF1S
Brief Description
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-12NF1S.pdf
Availability of S0402-12NF1S
QUANTITY
S0402-12NF1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-12NF1S
Internal Part NumberEIS-S0402-12NF1S
Material - CoreAlumina
Inductance12nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-12NF1S
Related LinksS0402-, S0402-12NF1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-12NF1S Details Description
Related parts for S0402-12NF1S
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFFER 3ST DUAL LP US8 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
LED IND GREEN 12V datasheet.pdf
26500 5C 5#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
High Precision 10 V IC Reference IC datasheet.pdf