API Delevan S0402-12NH1C
S0402-12NH1C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-12NH1C
Brief Description
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-12NH1C.pdf
Availability of S0402-12NH1C
QUANTITY
S0402-12NH1C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-12NH1C
Internal Part NumberEIS-S0402-12NH1C
Material - CoreAlumina
Inductance12nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-12NH1C
Related LinksS0402-, S0402-12NH1C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-12NH1C Details Description
Related parts for S0402-12NH1C
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP -48V 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT HINGE GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf