API Delevan S0402-15NF1S
S0402-15NF1S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-15NF1S
Brief Description
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-15NF1S.pdf
Availability of S0402-15NF1S
QUANTITY
S0402-15NF1S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-15NF1S
Internal Part NumberEIS-S0402-15NF1S
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-15NF1S
Related LinksS0402-, S0402-15NF1S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-15NF1S Details Description
Related parts for S0402-15NF1S
HD TERM CLIP THD POST datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD EXT SHAFT REV datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW SHIEL datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 150MA DO35 datasheet.pdf
CRYSTAL 12.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf