API Delevan S0402-15NH1D
S0402-15NH1D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-15NH1D
Brief Description
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-15NH1D.pdf
Availability of S0402-15NH1D
QUANTITY
S0402-15NH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-15NH1D
Internal Part NumberEIS-S0402-15NH1D
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-15NH1D
Related LinksS0402-, S0402-15NH1D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-15NH1D Details Description
Related parts for S0402-15NH1D
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC POT NV TRIPLE 128POS 10-USOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 6A MED datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf