API Delevan S0402-22NF1E
S0402-22NF1E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NF1E
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NF1E.pdf
Availability of S0402-22NF1E
QUANTITY
S0402-22NF1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NF1E
Internal Part NumberEIS-S0402-22NF1E
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NF1E
Related LinksS0402-, S0402-22NF1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NF1E Details Description
Related parts for S0402-22NF1E
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 5VOUT 1W datasheet.pdf