API Delevan S0402-27NG2E
S0402-27NG2E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NG2E
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NG2E.pdf
Availability of S0402-27NG2E
QUANTITY
S0402-27NG2E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NG2E
Internal Part NumberEIS-S0402-27NG2E
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NG2E
Related LinksS0402-, S0402-27NG2E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NG2E Details Description
Related parts for S0402-27NG2E
TOOLING UPPER MTA 050 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 40B 56TSSOP datasheet.pdf
C/A SM ST TO LC DUP 10M1 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 62POS DUAL SMD datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
SATA PWR CABLE datasheet.pdf
AMP-TAB ASY 22 POS DUAL datasheet.pdf