API Delevan S0402-27NJ3
S0402-27NJ3 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NJ3
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NJ3.pdf
Availability of S0402-27NJ3
QUANTITY
S0402-27NJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NJ3
Internal Part NumberEIS-S0402-27NJ3
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NJ3
Related LinksS0402, S0402-27NJ3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NJ3 Details Description
Related parts for S0402-27NJ3
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN ADAPT BNC JACK TO H.FL JACK datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
1P FF-GEH 6,3 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf