API Delevan S0402-2N2F3S
S0402-2N2F3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2F3S
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2F3S.pdf
Availability of S0402-2N2F3S
QUANTITY
S0402-2N2F3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2F3S
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2F3S
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±1%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2F3S
Related LinksS0402-, S0402-2N2F3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2F3S Details Description
Related parts for S0402-2N2F3S
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf