API Delevan S0402-2N2G2D
S0402-2N2G2D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2G2D
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2G2D.pdf
Availability of S0402-2N2G2D
QUANTITY
S0402-2N2G2D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2G2D
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2G2D
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±2%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2G2D
Related LinksS0402-, S0402-2N2G2D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2G2D Details Description
Related parts for S0402-2N2G2D
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR TRPL 5-IN 24-CPAK datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION POLYMER 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
CAP 100MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf