API Delevan S0402-2N2H3D
S0402-2N2H3D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2H3D
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2H3D.pdf
Availability of S0402-2N2H3D
QUANTITY
S0402-2N2H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2H3D
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2H3D
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±3%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2H3D
Related LinksS0402-, S0402-2N2H3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2H3D Details Description
Related parts for S0402-2N2H3D
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 380MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 1.1KV RADIAL datasheet.pdf