API Delevan S0402-2N2J3C
S0402-2N2J3C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2J3C
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2J3C.pdf
Availability of S0402-2N2J3C
QUANTITY
S0402-2N2J3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2J3C
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2J3C
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2J3C
Related LinksS0402-, S0402-2N2J3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2J3C Details Description
Related parts for S0402-2N2J3C
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf