API Delevan S0402-2N2J3D
S0402-2N2J3D picture photo
Mfg. Part Number
S0402-2N2J3D
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM
Datasheet Download
S0402-2N2J3D.pdf
Availability of S0402-2N2J3D
QUANTITY
S0402-2N2J3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-2N2J3D
Internal Part NumberEIS-S0402-2N2J3D
Material - CoreAlumina
Inductance2.2nH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-2N2J3D
Related LinksS0402-, S0402-2N2J3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-2N2J3D Details Description
Related parts for S0402-2N2J3D
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 2PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
MINIMC-GIGABIT MODULE, TX/SSBX-S datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf