API Delevan S0402-3N3F1B
S0402-3N3F1B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3F1B
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3F1B.pdf
Availability of S0402-3N3F1B
QUANTITY
S0402-3N3F1B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3F1B
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3F1B
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±1%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3F1B
Related LinksS0402-, S0402-3N3F1B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3F1B Details Description
Related parts for S0402-3N3F1B
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LP 16-TQFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 2KW 400V datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 15W UFRM datasheet.pdf
CAP FILM 11UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf