API Delevan S0402-3N3F1E
S0402-3N3F1E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3F1E
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3F1E.pdf
Availability of S0402-3N3F1E
QUANTITY
S0402-3N3F1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3F1E
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3F1E
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±1%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3F1E
Related LinksS0402-, S0402-3N3F1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3F1E Details Description
Related parts for S0402-3N3F1E
IC MCU 8BIT 3KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 4POS MX36 datasheet.pdf