API Delevan S0402-3N3G3E
S0402-3N3G3E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3G3E
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3G3E.pdf
Availability of S0402-3N3G3E
QUANTITY
S0402-3N3G3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3G3E
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3G3E
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±2%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3G3E
Related LinksS0402-, S0402-3N3G3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3G3E Details Description
Related parts for S0402-3N3G3E
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CABLE MMCX PLUG-R/A MMCX PLUG 6" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 2:6 250MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
MICRO 100C S /11 WHT 18" datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf