API Delevan S0402-3N3J1E
S0402-3N3J1E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-3N3J1E
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
Datasheet Download
S0402-3N3J1E.pdf
Availability of S0402-3N3J1E
QUANTITY
S0402-3N3J1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-3N3J1E
Internal Part NumberEIS-S0402-3N3J1E
Material - CoreAlumina
Inductance3.3nH
Tolerance±5%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-3N3J1E
Related LinksS0402-, S0402-3N3J1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-3N3J1E Details Description
Related parts for S0402-3N3J1E
CONN RCPT 2POS .100 26-30 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SER/DESER 40LLP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CABLE TIE/OMEGA CLIP 50LB datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf