API Delevan S0402-47NF3
S0402-47NF3 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NF3
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NF3.pdf
Availability of S0402-47NF3
QUANTITY
S0402-47NF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NF3
Internal Part NumberEIS-S0402-47NF3
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±1%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NF3
Related LinksS0402, S0402-47NF3 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NF3 Details Description
Related parts for S0402-47NF3
TRANS NPN 2GHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR 12M RANGE WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1MM JMPR 76 LGT TYPE A 23POS datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.5NS 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 33 OHM 14SOIC datasheet.pdf