API Delevan S0402-47NF3C
S0402-47NF3C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NF3C
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NF3C.pdf
Availability of S0402-47NF3C
QUANTITY
S0402-47NF3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NF3C
Internal Part NumberEIS-S0402-47NF3C
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±1%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NF3C
Related LinksS0402-, S0402-47NF3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NF3C Details Description
Related parts for S0402-47NF3C
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 1-OF-4 16SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC CYL REED W/CABLE datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 5POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 43 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE SKT datasheet.pdf