API Delevan S0402-47NF3S
S0402-47NF3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NF3S
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NF3S.pdf
Availability of S0402-47NF3S
QUANTITY
S0402-47NF3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NF3S
Internal Part NumberEIS-S0402-47NF3S
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±1%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NF3S
Related LinksS0402-, S0402-47NF3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NF3S Details Description
Related parts for S0402-47NF3S
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 14.0K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NPO 0201 datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 36V 1.2A datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO BNC JACK datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 189W TO247 datasheet.pdf