API Delevan S0402-47NG3C
S0402-47NG3C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NG3C
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NG3C.pdf
Availability of S0402-47NG3C
QUANTITY
S0402-47NG3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NG3C
Internal Part NumberEIS-S0402-47NG3C
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NG3C
Related LinksS0402-, S0402-47NG3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NG3C Details Description
Related parts for S0402-47NG3C
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8VSSOP datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER LI-ION 10-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4 ELEMENT RJ45 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf