API Delevan S0402-47NG3S
S0402-47NG3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NG3S
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NG3S.pdf
Availability of S0402-47NG3S
QUANTITY
S0402-47NG3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NG3S
Internal Part NumberEIS-S0402-47NG3S
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NG3S
Related LinksS0402-, S0402-47NG3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NG3S Details Description
Related parts for S0402-47NG3S
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC INVERTER SINGLE 1INPUT SC705 datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBJ datasheet.pdf