API Delevan S0402-47NJ3S
S0402-47NJ3S picture photo
Mfg. Part Number
S0402-47NJ3S
Brief Description
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM
Datasheet Download
S0402-47NJ3S.pdf
Availability of S0402-47NJ3S
QUANTITY
S0402-47NJ3S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-47NJ3S
Internal Part NumberEIS-S0402-47NJ3S
Material - CoreAlumina
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-47NJ3S
Related LinksS0402-, S0402-47NJ3S Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-47NJ3S Details Description
Related parts for S0402-47NJ3S
MOSFET P-CH 60V 1.6A 4-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 2.36"LX2.17"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 8POS datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf