API Delevan S0402-68NH3E
S0402-68NH3E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-68NH3E
Brief Description
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM
Datasheet Download
S0402-68NH3E.pdf
Availability of S0402-68NH3E
QUANTITY
S0402-68NH3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-68NH3E
Internal Part NumberEIS-S0402-68NH3E
Material - CoreAlumina
Inductance68nH
Tolerance±3%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.18 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.62GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-68NH3E
Related LinksS0402-, S0402-68NH3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-68NH3E Details Description
Related parts for S0402-68NH3E
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
SENS 3000PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 876 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DSUB 36X4 M PCB G50 T datasheet.pdf
381 TB SOCKET 2-ROWS RA datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC datasheet.pdf