API Delevan S0402-6N8J1B
S0402-6N8J1B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-6N8J1B
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
S0402-6N8J1B.pdf
Availability of S0402-6N8J1B
QUANTITY
S0402-6N8J1B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-6N8J1B
Internal Part NumberEIS-S0402-6N8J1B
Material - CoreAlumina
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-6N8J1B
Related LinksS0402-, S0402-6N8J1B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-6N8J1B Details Description
Related parts for S0402-6N8J1B
FAN AXIAL 80X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
STK MJ 2X1 SHLD JACK W/LED datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf