API Delevan S0402-6N8J3B
S0402-6N8J3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-6N8J3B
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
S0402-6N8J3B.pdf
Availability of S0402-6N8J3B
QUANTITY
S0402-6N8J3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-6N8J3B
Internal Part NumberEIS-S0402-6N8J3B
Material - CoreAlumina
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-6N8J3B
Related LinksS0402-, S0402-6N8J3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-6N8J3B Details Description
Related parts for S0402-6N8J3B
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X48 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.49K OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DUAL -110V 50QFN datasheet.pdf
RFSW,S,030,FR datasheet.pdf
CONICAL 0.40MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W datasheet.pdf