Panduit S050X150VA1Y
S050X150VA1Y picture photo
Mfg. Part Number
S050X150VA1Y
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERMTRANS LABEL VINYL .50
Datasheet Download
S050X150VA1Y.pdf
Availability of S050X150VA1Y
QUANTITY
S050X150VA1Y Order Process
Ship out your order
Specifications of S050X150VA1Y
Internal Part NumberEIS-S050X150VA1Y
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging5000 per Roll
Label TypeSelf Laminating
Label Size0.50" x 1.50" (12.7mm x 38.1mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsTDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S050X150VA1Y
Related LinksS050X1, S050X150VA1Y Datasheet, Panduit Distributor
S050X150VA1Y Details Description
Related parts for S050X150VA1Y
IC CPLD 36MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 W/12V VPP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN FPC TOP 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf