API Delevan S0603-101NF2C
S0603-101NF2C picture photo
Mfg. Part Number
S0603-101NF2C
Brief Description
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
Datasheet Download
S0603-101NF2C.pdf
Availability of S0603-101NF2C
QUANTITY
S0603-101NF2C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-101NF2C
Internal Part NumberEIS-S0603-101NF2C
Material - CoreAlumina
Inductance100nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq31 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-101NF2C
Related LinksS0603-, S0603-101NF2C Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-101NF2C Details Description
Related parts for S0603-101NF2C
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X36 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
AC DRIVE,20HP,480V,15KW,3PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 50 POS datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf