API Delevan S0603-101NH2
S0603-101NH2 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-101NH2
Brief Description
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
Datasheet Download
S0603-101NH2.pdf
Availability of S0603-101NH2
QUANTITY
S0603-101NH2 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-101NH2
Internal Part NumberEIS-S0603-101NH2
Material - CoreAlumina
Inductance100nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq31 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-101NH2
Related LinksS0603-, S0603-101NH2 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-101NH2 Details Description
Related parts for S0603-101NH2
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS RF PWR N-CH POWERSO-10RF datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30.8A TO-220SIS datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO202AA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf