API Delevan S0603-101NJ1
S0603-101NJ1 picture photo
Mfg. Part Number
S0603-101NJ1
Brief Description
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
Datasheet Download
S0603-101NJ1.pdf
Availability of S0603-101NJ1
QUANTITY
S0603-101NJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-101NJ1
Internal Part NumberEIS-S0603-101NJ1
Material - CoreAlumina
Inductance100nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq31 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-101NJ1
Related LinksS0603-, S0603-101NJ1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-101NJ1 Details Description
Related parts for S0603-101NJ1
RECT BRIDGE 1200V 110A MTK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 77K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf