API Delevan S0603-151NG1B
S0603-151NG1B picture photo
Mfg. Part Number
S0603-151NG1B
Brief Description
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Datasheet Download
S0603-151NG1B.pdf
Availability of S0603-151NG1B
QUANTITY
S0603-151NG1B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-151NG1B
Internal Part NumberEIS-S0603-151NG1B
Material - CoreAlumina
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-151NG1B
Related LinksS0603-, S0603-151NG1B Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-151NG1B Details Description
Related parts for S0603-151NG1B
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf